Siste nytt fra kretsene i NTL

Her kommer siste nytt fra NTLs kretser. 

Nytt

NM-resultatene

01-07-2017


Bildet viser deltakere fra yngste solistklasse under årets NM. Klassen ble vunnet av Oskar Svendsrud.

Norgesmesterskapet i trekkspill gikk i Skien i Telemark fra torsdag til lørdag sist uke. Her er resultatene. 


Superfinalen i gammeldans
Vinner:Tor Nythun-Bøe

Underholdningsmusikk divisjon 1
1. Asker og Bærum Trekkspillorkester 131, 2. Oslo Trekkspillklubb 130, 3. Moss Spellemannskompani senior 115, 4. Trekkspillorkesteret Fisarmoniske, Bærum/Oslo 112, 5. Moss Spellemannskompani junior 107, 6. Skiensfjordens Trekkspillklubb 104, 7. Sandefjord Trekkspillorkester 99, 8. Sandnes Trekkspillorkester 90

Underholdningsmusikk divisjon 2
1. Junior-Fisarmoniske, Bærum/Oslo 106, 2. Vestfold Trekkspillorkester 99

Duetter durspill fra og med 15 år
1. Janet og Tor Albrigtsen, Hemsedal 112

Gammeldans solist junior
1. Tor Nythun-Bøe, Nord-Aurdal 102

Gammeldans solist senior
1. Sondre Albrigtsen, Hemsedal 115, 2. Gunnar Fimland, Bærum 101, 3. Anders Tingstad, Os 77

Gammeldans orkester I
1. Moss Spellemannskompani senior 118, 2. Moss Spellemannskompani junior 111, 3. Lillehammer Trekkspill og Toraderklubb 105, 4. Sandnes Trekkspillorkester 91, 5. Junior-Fisarmoniske, Bærum/Oslo 85

Åpen klasse
1. Corazon Tangoorkester, Bærum Kulturskole 121, 2. Kapela Wojtowich, Oslo 67

Åpen klasse, publikumspris
Corazon Tangoorkester, Bærum Kulturskole

Årets dommerpris
Mathias Rugsveen for deltakelsen i varieteklassen

Årets komppris
Vidar Stenseth, Trond Bull Hansen og Adrian Kiss.


Duetter til og med 14 år

1.  Anna Ouff Grøthe, Lier/Dagny Braanen Lindgren, Oslo 119, 2. Oskar Svendsrud, Drammen/Mikkel Arntzen Oma, Oslo 106, 3. Viktor Eide Dahl, Tønsberg/Reidar Næss, Nøtterøy 96, 4. 2M - Mari A. Smith, Porsgrunn/Marte Leth-Olsen, Skien 94, 5. Olava Boström/Frida Sofie Smelhus Sveen, Ås 91, 6. Lavrans Ullern, Asker/Oscar Johannes Skjelvik, Lier 89. 
 
Duetter fra og med 15 år
1. Ragnhild² - Ragnhild Nomeland Willoch, Asker/Ragnhild Trovik Hasle, Bærum 105, 2. Astri Mjøs, Oslo/Tiril Fimland, Bærum 99
 
Gammeldans orkester II
1. Junior-Fisarmoniske, Bærum/Oslo 102.
 
Orkestermusikk
1. Oslo Trekkspillklubb 135, 2. Asker og Bærum Trekkspillorkester 118, 3. Trekkspillorkesteret Fisarmoniske, Bærum/Oslo 108, 4. Sandefjord Trekkspillorkester 107.
 
Solist durspill fra og med 15 år
1. Tor Nythun-Bøe, Nord-Aurdal 115, 2. Sondre Albrigtsen, Hemsedal 107.
 
Varietémusikk
1. Mathias Rugsveen, Oslo 135, 2. Reidar Næss, Nøtterøy 107, 3. Gunnar Fimland, Bærum 97.

Solist til og med 11 år
1. Oskar Svendsrud, Drammen 128, 2. Tarik Mesic, Bærum 127, 3. Mikkel Arntzen Oma, Oslo 106, 4. Emil Conrad Nygård, Bærum 99, 5. Daniel Eriksen, Sandefjord 92, 6. Viktor Eide Dahl, Tønsberg 91, 7. Aila Othilie Grieg, Moss 89, 8. David O. Pettersen, Larvik 86, 9. Mari Øen, Ås 85

Solist 12 - 14 år
1. Mathias Rugsveen, Oslo 135, 2. Anna Ouff Grøthe, Lier 132, 3. Reidar Næss, Nøtterøy 114, 4. Mats-Fredrik Kollen, Nedre Eiker 110, 4. Dagny Braanen Lindgren, Oslo 110, 6. Knut Syse, Asker 103, 7. Noah Langeland, Skien 98, 8. Julie Karlsen Weberg, Sande 90, 9. Oscar Johannes Skjelvik, Lier 81

Solist 15 - 17 år
1. Åsleik Kapstad, Svelvik 123, 2. Ragnhild Nomeland Willoch, Asker 111, 3. Ragnhild Trovik Hasle, Bærum 108, 4. Anna Rogneby, Østre Toten 101

Solist fra og med 18 år
1. Kalle Moberg, Asker 130, 2. Maren Sofie Nyland Johansen, Sande 120

Kammermusikk
1. Kammerpikene fra Kapp, Østre Toten 115, 2. Skien Kulturskole Kammergruppe 92