NM-resultater 2018

30-06-2018


NM på trekkspill og torader gikk på Storefjell på Golsfjellet i Buskerud fra 28. juni til 1. juli. Arrangementet omtales som en suksess. Her er resultatene som er klare.  
 
Trekkspill solist 12 - 14 år - S2
1 Mathias Rugsveen, Oslo 135, 2 Reidar Næss, Færder 128, 3 Oskar Svendsrud, Oslo 115, 4 Dagny Braanen Lindgren, Oslo 100, 4 Mats Fredrik Kollen, Nedre Eiker 100, 6 Mikkel Arntzen Oma, Oslo 99, 7 Oscar Johannes Skjelvik, Lier 88, 8 Viktor Eide Dahl, Tønsberg 81.
 
Trekkspill solist 15 - 17 år - S3
1 Anna Ouff Grøthe, Lier 133, 2 Åsleik Kapstad, Svelvik 124, 3 Ragnhild Nomeland Willoch, Asker 116, 4 Anna Rogneby, Østre Toten 105
 
Varietémusikk - V
1 Mathias Rugsveen, Oslo 128, 2 Reidar Næss, Færder 123, 3 Rune Larsen, Stamsund 120, 4 Gunnar Fimland, Bærum 96
 
Trekkspill solist fra og med 18 år - S4
1 Asta Soffia Torgeirsdottir, Oslo 133, 2 Mykola Sheremeta, Oslo 110, 3 Daniel Falcon Græsdal, Trondheim 98
 
Durspill solist til og med 11 år - S5
1 Deles ikke ut pga. ikke oppnådd 100 poeng, 2 Tord Albrigtsen, Hemsedal 81
 
Orkestermusikk - O
1 Oslo Trekkspillklubb 136, 2 Asker og Bærum Trekkspillorkester 118, 3 Trondheim Accordion Club 98, 4 Sandefjord Trekkspillorkester 95
 
Durspill solist fra og med 18 år - S8
1 Tor Nythun-Bøe, Nord-Aurdal 110, 2 Sondre Albrigtsen, Hemsedal 103
 
Duetter to trekkspill fra og med 15 år - D2
1 Kristina F. Bjørdal, Ålesund/Asta Soffia Torgeirsdottir, Oslo 125, 2 Ragnhild. Ragnhild T. Hasle, Bærum/Ragnhild N. Willoch, Asker 110, 3 Anna Ouff Grøthe, Lier/Dagny B. Lindgren, Oslo 106, 4 Emil Horstad, Naustdal/Elias Eide, Jølster 96, 5 Tiril Fimland, Bærum/Astri Mjøs, Oslo 90.
 
Durspill solist 15 - 17 år - S7
1 Vegard Thon, Etnedal 110
 
Trekkspill solist til og med 11 år - S1
1 Tarik Mesic, Blommenholm 124, 2 Mari Øen, Ås 98, 3 Aila Othilie Grieg, Moss 91
 
Duetter to durspill fra og med 15 år - D4
1 Janet og Tor Albrigtsen, Hemsedal 115, 2 Øystein og Stian B. Nicolaisen, Lom 108
 
Gammeldans klubb/orkester - G1
1 Malm Trekkspillklubb, Verran 127, 2 Nordstrømmen og Velfjord Trekkspillklubb, Brønnøy 113, 3 Moss Spellemannskompani 110, 4 Steinkjer Trekkspillklubb 107, 5 Trekkspillorkesteret Fisarmoniske, Oslo, Bærum, Lier 88
 
Kammermusikk - K
1 Duo Mes, Oslo 120, 2 Åskammer, Ås 114, 3 Trekkspillorkesteret Fisarmoniske, Oslo/Bærum/Nedre Eiker 108, 4 Junior-Fisarmoniske, Oslo/Bærum/Nedre Eiker 99
 
Underholdningsmusikk - U
1 Oslo Trekkspillklubb 137, 2 Asker og Bærum Trekkspillorkester 121, 3 Moss Spellemannskompani 116, 4 Malm trekkspillklubb, Verran 112, 5 Sandefjord Trekkspillorkester 106, 6 Tønsberg og Omegn Trekkspillklubb 88
 
Åpen klasse - Å
1 Nordstrømmen og Velfjord Trekkspillklubb, Brønnøy 125, 1 3 små Vestlendingar, Bergen 125, 3 Tøffe jenter, Lier 115, 4 Les Dames du Nord, Ålesund 113, 5 Sondre og Emil, Hemsedal 107, 6 Kapela Wojtowicz, Oslo 74
 
Åpen klasse - publikumsprisen
Nordstrømmen og Velfjord Trekkspillklubb
 
Gammeldans grupper - G2
1 Syvers Orkester, Asker 138, 2 3 små Vestlendingar, Bergen 121, 3 Haugens familieorkester, Verran 115, 4 Emil's, Jølster 110, 5 Utdrikningslaget, Austevoll 108, 6 Trio Tri, Bergen 105, 7 Grovens gammeldansorkester, Brønnøy 103
8 Habasusen ifra Solør, Elverum 95
 
Solist gammeldans junior - G3
1 Stian Barlund Nicolaisen, Lom 114, 2 Emma Sandseter Selen, Verran 83
 
Solist gammeldans senior - G4
1 Øystein Nicolaisen, Lom 111, 2 Sondre Albrigtsen, Hemsedal 110, 3 Vegard Thon, Etnedal 109, 4 Ragnar Johnsen, Hamar 105, 5 Tor Nythun-Bøe, Nord-Aurdal 103, 6 Emil Horstad, Naustdal 101, 7 Stefan Östgård, Hamar 97, 8 Gunnar Fimland, Bærum 87, 9 Erling Brekken, Tynset 76
 
Superfinalen i gammeldans
Syvers orkester
 
Dommerprisen
Asta Soffia Torgeirsdottir