Disse er påmeldt til NM

04-06-2018


Den populære gruppa Syvers er blant deltakerne i årets NM på trekkspill og torader på Storefjell.

Årets NM på trekkspill og torader finner sted på Storefjell 28. juni til 1. juli. Her kommer en oversikt over hvem som har meldt seg på så langt, per 11. juni. 

Fra Storefjell sier rapportene at hotellet snart er fullt. 

 

Torsdag
S4 – Trekkspill solist f.o.m. 18 år

Daniel Falcon Græsdal
Mykola Sheremeta
Asta Soffia Torgeirsdottir

S8 – Durspill solist f.o.m. 18 år
Sondre Albrigtsen
Tor Nythun-Bøe

S5 – Durspill solist t.o.m. 11 år
Tord Albrigtsen

S1 – Trekkspill solist t.o.m. 11 år
Daniel Eriksen
Aila Othilie Grieg
Tarik Mesic
Mari Øen

D2 – Duetter to trekkspill f.o.m. 15 år
Anna Ouff Grøthe/Dagny Braanen Lindgren
Kristina Farstad Bjørdal/Asta Soffia Torgeirsdottir
Tiril Fimland/Astri Mjøs
Ragnhild. – Ragnild T. Hasle/Ragnhild N. Willoch
Emil Horstad/Elias Eide

D4 – Duetter to durspill f.o.m. 15 år
Øystein og Stian Nicolaisen
Janet og Tor Albrigtsen

O – Orkestermusikk – 4 stk.
Asker og Bærum Trekkspillorkester
Oslo Trekkspillklubb
Sandefjord Trekkspillorkester
Trondheim Accordion Club

G3 – Gammeldans junior
Stian Barlund Nicolaisen
Emma Sandseter Selen

G1 – Gammeldans klubb/orkester
Malm Trekkspillklubb
Moss Spellemannskompani
Nordstrømmen og Velfjord Trekkspillklubb
Steinkjer Trekkspillklubb
Trekkspillorkesteret Fisarmoniske

Fredag
S2 – Trekkspill solist 12 – 14 år

Viktor Eide Dahl
Mats Fredrik Kollen
Reidar Næss
Mikkel Arntzen Oma
Mathias Rugsveen
Oscar Johannes Skjelvik
Oskar Svendsrud

S3 – Trekkspill solist 15 – 17 år
Anna Ouff Grøthe
Åsleik Kapstad
Anne Rogneby
Ragnhild Nomeland Willoch


S7 – Durspill solist 15 – 17 år
Vegard Thon

D1 – Duetter 2 trekkspill t.o.m. 14 år
Tarik Mesic/Mats Fredrik Kollen
Viktor Eide Dahl/Reidar Næss
Frida Sofie Smelhus Sveen/Olava Ada Boström
Mikkel Arntzen Oma/Oskar Svendsrud

V – Varietémusikk
Gunnar Fimland
Rune Larsen
Reidar Næss
Mathias Rugsveen


J – Junior orkester
Malm TK juniororkester
Trekkspillorkesteret Fisarmoniske
Vestfold Trekkspillorkester barn og unge
Ås Trekkspillorkester


G4 – Solist Gammeldans senior
Sondre Albrigtsen
Erling Brekken
Gunnar Fimland
Emil Horsstad
Ragnar Johnsen
Øystein Nicolaisen
Tor Nythun-Bøe
Vegar Thon
Stefan Östgård


G2 – Gammeldans grupper
3 Små Vestlendingar 
Albrigtsens orkester
Emil’s
Grovens gammeldansorkester
Habasusen ifra Solør
Haugens familieorkester
Syvers orkester
Trio Tri
Utdrikningslaget        


Lørdag
U – Underholdningsmusikk

Asker og Bærum Trekkspillorkester
Malm Trekkspillklubb
Moss Spellemannskompani
Oslo Trekkspillklubb
Sandefjord Trekkspillorkester
Tønsberg og omegn Trekkspillklubb

 

K – Kammermusikk
Duo Mes
Junior-Fiarmoniske
Trekkspillorkesteret Fisarmoniske
Åskammer

 

Å – Åpen klasse
Les Dames du Nord
Nordstrømmen og Velfjord Trekkspillklubb
Kapela Wojtowicz
Tøffe jenter

 
Meld deg på her. Det koster bare 100 kroner for NTL-medlemmer, uansett hvor mange klasser du deltar i. Du kan melde deg inn i forbundet her.  I flere av klassene er det også pengepremier.