DM-resultater

26-05-2018



DM-sesongen er i gang. Her er resultatene vi har fått så langt.

Møre og Romsdal
 
Trekkspill solist t.o.m. 11 år
1. Aron Myklebust Lødøen, Sande 98
2. Matilde H. Bauer, Vestnes 90
3. Elin Margrethe Olafsen, Vestnes 83
 
Trekkspill solist 12 – 14 år
1. Bendik André Berg, Vestnes 99
 
Duetter trekkspill t.o.m. 14 år
1. Matilde H. Bauer / Elin Margrethe Olafsen, Vestnes 84
 
Orkestermusikk
1. Ulstein Trekkspelklubb 106
 
Underholdningsmusikk 
1. Ulstein Trekkspelklubb 113
 
Gammeldans klubb/orkester 
1. Ulstein Trekkspelklubb 106
2. Åmdal Trekkspelklubb 104
 
Gammeldans grupper
1. Litt ta kvart, Ørskog 89
2. De Hennan, Vestnes 85
 
Solist gammeldans senior
1. Roger Lid, Vestnes 74
 
Oslo, Akershus og Østfold

Duetter t.o.m. 14 år
1. Oskar Svendsrud og Mikkel Arntzen Oma 114, 2. Frida Sofie Smelhus Sveen og Olava Haug Bostrøm 100, 3. Max Ertvaag og Thomas Bjørndalen 97, 4. Ivan Sidelnikov og Georgy Sidelnikov 82.

Duetter t.o.m. 15 år
1. Tiril Fimland og Astri Mjøs 116

Kammermusikk
1. Trekkspillorkesteret Fisarmoniske 118, 2. FOT-Kvartetten 111.

Gammeldans klubb/orkester
1. Moss Spellemannskompani 116, 2. Moss Spellemannskompani rekruttorkester 91.

Variete
1. Henrik Nilsen 88

Junior orkester
1. Fisarmoniske 114, 2. Ås Trekkspillorkester 91, 3. Moss Spellemannskompani rekruttorkester 87.

Trekkspill solist t.o.m. 11 år
1. Tarik Mesic 127, 2. Hamshavi Karunaivel 113, 3. Mari Øen 90, 4. Aila Othilie Grieg 87, 4. Seline Falck Utas 87, 6. Georgy Sidelnikov, 7. Ivan Sidelnikov 81, 8. Jiani Zhang 69.

Trekkspill solist 12-14 år
1. Oskar Svendsrud 122, 2. Mikkel Arntzen Oma 108.

Orkestermusikk
1. Oslo Trekkspillklubb 131.

Underholdningsmusikk
1. Asker og Bærum Trekkspillorkester 134, 2. Oslo Trekkspillklubb 131, 2. Moss Spellemannskompani 131.

 

Vestfold, Telemark og Buskerud

Underholdningsmusikk
1. Skiensfjordens Trekkspillorkester 102
2. Sandefjord Trekkspillorkester 81

Juniororkester
1. Vestfold Trekkspillorkester, Rekruttgruppe 75

Orkestermusikk
1. Sandefjord Trekkspillorkester 93
2. Vestfold Trekkspillorkester, Barn og Ungdom 72

Solister t.o.m. 11 år
1. Daniel Eriksen 93
2. Johannes Kildal 87
3. David O. Pettersen 84
4. Daniel Gran 75

Solister 12-14 år
1. Reidar Næss 126
2. Mats Fredrik Kollen 105
3. Dagny Braanen Lindgren 99
4. Viktor Eide Dahl 75

Solister 15-17 år
1. Anna Ouff Grøthe 120

Duetter trekkspill f.o.m. 15 år. 
1. Anna Ouff Grøthe og Dagny Braanen Lindgren 111

Kammermusikk
1. Skien Kulturskoles kammergruppe 102

Duetter trekkspill t.o.m. 14 år
1. Mats Fredrik Kollen og Tarik Mesic 105
2. Viktor Eide Dahl og Reidar Næss 87
3. Marthe Leth Olsen og Mari Augestad Smith 84

Varieteklassen
1. Reidar Næss 119
2. Noah Langeland 87

Gammeldans solist
1. Erling Brekken 84

Gammeldans klubb/orkester
1. Vestfold Trekkspillorkester, Barn og Ungdom 75

 

Nordland nord, Troms og Finnmark
 
Trekkspill solist t.o.m. 11 år
1. Samuel Aas Hansen, Harstad 60
 
Trekkspill solist 12 – 14 år
1. Amalie Konstanse Aas Hansen, Harstad 73
 
Trekkspill solist 15 – 17 år
1. Konstanse Fjellvang, Harstad 89
2. Nikolai Aas Hansen, Harstad 66
3. Benjamin Aas Hansen, Harstad 56
 
Duetter trekkspill f.o.m. 15 år
1. Brødrene Brothers, Nikolai og Benjamin Aas Hansen, Harstad 62
 
Underholdningsmusikk 
1. Tromsø Trekkspillklubb 71
2. Harstad Trekkspillklubb 60
 
Gammeldans klubb/orkester 
1. Tromsø Trekkspillklubb 95
Harstad Trekkspillklubb 95
 
Gammeldans grupper
1. Trofima, Troms/Finnmark 90
2. Tramp i klaveret, Tromsø 77
 
Åpen klasse
1. Gruppe fra Tromsø Trekkspillklubb 118
2. Harstad Juniororkester 112
3. Harstad Trekkspillklubb 101
4. Melbu Trekkspillklubb 87

 

Nordland sør og Nord-Trøndelag

Orkestermusikk  
1 Bodø Trekkspillklubb 100

Underholdningsmusikk  
1 Malm Trekkspillklubb 119
2 Polarsirkelen Trekkspillorkester 105
 
Junior orkester  
1 Malm Trekkspillklubb juniororkester 101
 
Durspill klubb/orkester  
1 Grane Toraderklubb 102
2 Mosjøen Toraderklubb 98
3 Korgen Spesial 90
 
Gammeldans klubb/orkester  
1 Nordstrømmen og Velfjord Trekkspillklubb 126
2 Malm Trekkspillklubb 123
3 Svenningdal Gammeldansklubb 107
4 Grane Trekkspillklubb 101
5 Polarsirkelen Trekkspillorkester 98
6 Bodø Trekkspillklubb 88
   
Solist gammeldans junior  
1 Emma Sandseter-Selen 103
 
Gammeldans grupper  
1 Ben Andre's Orkester 123
2 Grovens gammeldansorkester 122
3 Geir & Rune's Kvartett 120
4 Larsen og Lund 118
5Tradisjonskvintetten 103
6 Haugens familieorkester 97
7 Durmollslaget 90
 
Åpen klasse (Å)
1 Nordstrømmen og Velfjord Trekkspillklubb 124

 

Rogaland/Hordaland 

Durspill solist f.o.m. 18 år 
Jon Arne Husa, Sola 31 
Jarl Olav Dybing, Hå 25 
Ulf Olsen, Stavanger 23 

Underholdningsmusikk  
Sandnes Trekkspillorkester 36 

Gammeldans klubb/orkester  
Tysvær Trekkspillklubb 34 
Sandnes Trekkspillorkester 27 

Gammeldans grupper 
Sydvesten, Sandnes 30 

(Poengsummane frå Rogaland er snittet av to dommarar og maks var 50 poeng)

OPPDATERES